Panna Mária Fatimská

13. mája si spomíname na zvláštne udalosti, ktoré sa opakovali pravidelne vždy 13. každý mesiac až do októbra, s výnimkou mesiaca august, kedy sa Matka Božia zjavila deťom až 19., nakoľko im štátne úrady znemožnili stretnutie. Ide o udalosť, ktorá menila a mení svet. Je to stretnutie troch detí so ženou, ktorá nesie posolstvo pokoja. Stretnutie so ženou, ktorá volá po obrátení ľudského pokolenia,ktorá plače nad každým strateným človekom. Človekom, ktorý v sebe zabil zmysel pre Boha a iného človeka, ktorý v sebe prebudil pud divého zvieraťa, ktorý stratil zo zreteľa hodnotu života, kultúrne hodnoty, ktorý zneužíva ľudský rozum na vývoj zbraní a rozsievanie smrti. Je to stretnutie nevinných so ženou plnou bolesti, a napriek tomu ženou plnou nádeje a dôvery v ľudský rozum, ktorý pripravuje cestu láske a svornosti, ktorý všetko poznanie dáva do služby lásky, nie nenávisti a vraždenia. Posolstvo z Fatimy je stále aktuálne. Aj v dnešnej dobe mnohí trpia a zomierajú v nezmyselných vojenských konfliktoch. Boh si často volí malé a nepatrné, aby pomocou nich menil dejiny sveta. Pod vplyvom výzvy z Fatimy sa zmenili dejiny sveta, prehĺbil sa život viery a Cirkvi. Pápež Ján Pavol II. zasvätil celý svet Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie. Sám sa stal obeťou atentátu tureckého atentátnika na Námestí sv. Petra v r. 1981. Po svojom vyliečení v r. 1982 vložili do koruny Panny Márie vo Fatime guľku, ktorou bol pápež vážne zranený. Fatimské deti Hyacinta a František boli vyhlásené za blahoslavené pri návšteve Jána Pavla II. vo Fatime 13. mája v Jubilejnom roku 2000 v prítomnosti vtedy ešte žijúcej sestry Lucie, ktorá zomrela 13. februára 2005 a po roku jej telesné pozostatky preniesli do fatimskej baziliky. 13. mája 2017 František a Hyacinta Marto boli vyhlásení za svätých pri návšteve pápeža Františka vo Fatime.

5 modlitieb zjavených vo Fatime ktoré by každý katolík mal vedieť.

Zjavenie anjela a Panny Márie trom chudobným deťom vo Fatime v Portugalsku na začiatku 20. storočia sú jedným z najznámejších zázrakov v katolíckom svete. Deti dostali veľa správ, ktoré väčšinou vyžadovali ich osobnú konverziu a modlitbu, ako aj slová 5 nových modlitieb. Prvá modlitba je pravdepodobne známa viacerým ľuďom, ale ostatné 4 modlitby nie sú pre mnohých tak známe. Tu je 5 modlitieb, ktoré dostali deti vo Fatime:

1) Fatimská modlitba

Ó, Ježišu, odpusť nám naše hriechy, zachráň nás od pekelného ohňa, priveď do neba všetky duše, najmä tie, ktoré najviac potrebujú tvoje milosrdenstvo. Amen.

Mária povedala deťom, aby  ľudia  túto modlitbu pridali na záver  každého desiatku ruženca.

2) Modlitba o milosť

Ó, môj Bože, verím v Teba, klaniam sa Ti, dúfam v Teba a milujem Ťa. Prosím o odpustenie pre tých, ktorí neveria v Teba, neklaňajú sa Ti, nedúfajú v Teba a nemilujú Ťa.

Táto modlitba bola daná deťom anjelom, ktorý ich navštívil v roku 1916, rok pred tým, než sa im zjavila samotná Panna Mária.

3) Modlitba anjela

Najsvätejšia Trojica, Otec, Syn a Duch Svätý, s hlbokou úctou sa Ti klaniam a obetujem Ti Najsvätejšie Telo, Krv, Dušu a Božstvo nášho Pána Ježiša Krista prítomného vo všetkých svätostánkoch sveta, na odprosenie všetkých urážok, ktoré sa Ti dostávajú. Prosím Ťa, obráť úbohých hriešnikov, pre nekonečné zásluhy jeho Najsvätejšieho Srdca a na orodovanie Nepoškvrneného Srdca Panny Márie. Amen.

Toto je ďalšia modlitba, ktorú deťom odovzdal anjel. Anjel povedal deťom, aby si pokľakli a modlili sa túto modlitbu, zatiaľ čo sa vo vzduchu vznášala najsvätejšia hostia a kalich.

4) Modlitba k ucteniu Eucharistie

Najsvätejšia Trojica, zbožňujem Ťa! Môj Bože, môj Bože, milujem ťa v Najsvätejšej sviatosti.

Keď sa Mária zjavila prvýkrát deťom 13. mája 1917, povedala: „Budete musieť veľa trpieť, ale milosť Božia bude vašou útechou.“ Podľa Lucie, jednej z detí, jasné  svetlo svietilo všade okolo nich a bez toho, aby o tom premýšľali, všetci začali recitovať túto modlitbu.

5) Modlitba obetovania

O, Ježišu, toto je z lásky k Tebe, za obrátenie hriešnikov a na nápravu hriechov vykonaných proti Máriinmu Nepoškvrnenému Srdcu.

Mária dala túto modlitbu deťom 13. júna 1917. Modlitba má byť prednášaná, keď ponúknete svoje utrpenie Bohu a obetujete sa za hriešnikov, vždy zvlášť keď prinášate nejakú obetu.

Pozri aj: Fatimské tajomstvá

Zdroj: Modlitba.sk
Advertisement

komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Vytvorte si webové stránky alebo blog na WordPress.com.

Up ↑

%d blogerom sa páči toto: